ahlama ile zıt anlamlı kelimeler nelerdir?

Ahlama kelimesinin zıt anlamlı kelimeleri şunlardır:

Ahlama

Ahlama kelimesinin zıt anlamlısı “kınama” olabilir. Ahlama, bir kişinin davranışlarını onaylama veya destekleme anlamına gelirken, kınama ise bir kişinin davranışlarını eleştirme veya reddetme anlamına gelir. Ahlama, olumlu bir anlam taşırken, kınama ise olumsuz bir anlam taşır.

Övgü

Ahlama kelimesinin zıt anlamlısı “övgü” de olabilir. Ahlama, bir kişinin davranışlarını takdir etme anlamına gelirken, övgü ise bir kişinin davranışlarını överek onaylama anlamına gelir. Ahlama olumsuz bir durumu ifade ederken, övgü olumlu bir durumu ifade eder.

Onaylama

Ahlama kelimesinin zıt anlamlısı “onaylama” da olabilir. Ahlama, bir kişinin davranışlarını kabul etme anlamına gelirken, onaylama ise bir kişinin davranışlarını resmi olarak kabul etme anlamına gelir. Ahlama daha samimi bir onaylama iken, onaylama daha resmi bir onaylamayı ifade eder.

Savunma

Ahlama kelimesinin zıt anlamlısı “savunma” da olabilir. Ahlama, bir kişinin davranışlarını destekleme anlamına gelirken, savunma ise bir kişinin davranışlarını koruma anlamına gelir. Ahlama daha genel bir destekleme iken, savunma daha spesifik bir korumayı ifade eder.

Yukarıda verdiğim örneklerde ahlama kelimesinin zıt anlamlı kelimelerini açıkladım. Ahlama kelimesinin zıt anlamlı kelimeleri genellikle karşıt anlamlı kelimelerdir ve bu kelimelerin kullanımı metinlerde anlamın netleşmesine yardımcı olur.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir